Na een zeer geslaagd optreden vorig jaar, zal ook dit jaar het Vocaal Ensemble Groningen weer optreden in de Dorpskerk in Hoog-Keppel. Deze keer is dat in het teken van Pasen. U bent welkom op zaterdag 4 april 2026 om 20:00 uur.
Een uur Passiemuziek in de Dorpskerk van Hoog-Keppel. Het Vocaal Ensemble Groningen heeft een traditie hoog te houden voor wat betreft hun Passieconcerten op Goede Vrijdag en Stille Zaterdag. Daarbij wordt steevast gekozen voor onbekende, maar altijd interessante vocale muziek rondom de Lijdenstijd.
Dit jaar een extra bijzonder concert, waarbij samengewerkt wordt met een accordeoniste en een sopraansolist. Dirigent Wilfred Reneman maakte speciale bewerkingen voor deze bezetting. Te horen is het Stabat Mater Dolorosa van Guan Frances de Iribarren, met accordeon als begeleidingsinstrument. En het dertiende-eeuwse De la Crudel Morte del Cristo (uit het Laudario di Cortona) is voor deze gelegenheid in een nieuw en moderner jasje gegoten. Ten slotte zal de prachtige en virtuose Lamento della Madonna van Giovanni Sances klinken in een versie voor gemengd koor, sopraansolist en accordeon.
Oude muziek, maar dan anders! Laat je verrassen door deze prachtige combinatie van stemmen en instrumenten. En schrik niet van een moderne dissonant …
Vocaal Ensemble Groningen is in 1991 in samenwerking met dirigent Wilfred Reneman opgericht, met als doel het uitvoeren van oude muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. Het ensemble is een projectkoor, de bezetting is dus per project anders. De zangers komen uit heel Nederland. Gemiddeld organiseren ze twee projecten per jaar, waarin pittige, muzikale ambities gecombineerd worden met veel gezelligheid. In 2026 bestaat het koor 35 jaar!
Meer informatie: vocaalensemblegroningen.nl
Kaarten à € 12,50 zijn verkrijgbaar via de webshop (aan te bevelen) en aan de deur. Na afloop is er gelegenheid voor een drankje.

Meer informatie staat op de website www.dorpskerkhoogkeppel.nl. Daar vindt u ook de laatste informatie over andere activiteiten in de dorpskerk.
