Lezing en boekpresentatie over een markante Keppelaar

Schrijver Michiel van Diggelen vertelt op zondagmiddag 26 april in de Dorpskerk in Hoog-Keppel over de jaren dat Arnold Douwes in Laag-Keppel woonde. De lezing begint om 15:00 uur. Na afloop is er gelegenheid voor een drankje en om een gesigneerd exemplaar van de biografie – met de titel ‘Weerbaar’ – te kopen.

Arnold Douwes groeide op in de pastorie van Laag-Keppel in de jaren 1909 tot 1926. Hij was een echte buitenjongen die graag rondzwierf in de natuur van Keppel en omgeving. Thuis zorgde hij regelmatig voor opschudding door boomkikkers en ringslangen mee te nemen. Het dorpsleven werd sterk beïnvloed door de barones op het kasteel. Het was een roerige tijd, onder meer door een late fase van de schoolstrijd waarbij Arnold’s vader, dominee Douwes, nauw betrokken was. Dit conflict stond lokaal bekend als de ‘broodroof’ van Keppel.

Ook binnen het gezin speelde zich een ingrijpende gebeurtenis af. Zijn vader en moeder scheidden nadat zijn moeder verliefd was geworden op de plaatselijke huisarts. Arnold en zijn broers en zussen bleven bij hun vader achter in de pastorie. De scheiding had een grote impact op Arnold en liet een blijvende indruk op hem achter.

Schrijver Michiel van Diggelen vertelt deze middag ook over Arnold’s latere rol in het ondergrondse verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. Arnold Douwes werd bekend door zijn hulp aan Joden. In 1942 vluchtte hij naar Drenthe, waar hij in het voetspoor van Johannes Post een verzetsnetwerk opbouwde. Dit netwerk redde het leven van vele Joden. Daarvoor ontving hij een onderscheiding van Yad Vashem.

Er zal tijdens de lezing ook veel te lachen zijn. Arnold zat vol anekdotes en practical jokes. Zijn tomeloze leven begon in Keppel en omgeving, de plek waar hij altijd naar bleef verlangen.

De biografie gewijd aan de verzetsman Arnold Douwes is geschreven door Michiel van Diggelen en Richard Tanke. De officiële boekpresentatie vond 19 april 2026 plaats in het Verzetsmuseum in Amsterdam. Belangstellenden in onze regio worden van harte uitgenodigd om op 26 april 2026 naar de Dorpskerk in Hoog-Keppel te komen. Om 15:00 uur begint de lezing en na afloop kan men het boek (met handtekening) kopen. Voor slechts 5 euro kunt u erbij zijn.

Meer informatie over de biografie: www.arnolddouwes.nl

Weerbaar. Een biografie van Arnold Douwes (1906–1999) is ook verkrijgbaar in de boekhandel. De gebonden uitgave telt 232 pagina’s en heeft een verkoopprijs van €27,90.
Deze pagina delen met je vrienden ...